Ar žinote, kad būtinas valymas iš dulkių yra svarbus kiekvienam kompiuteriui, įskaitant ir nešiojamus? Švarus nešiojamo kompiuterio aušintuvas ne tik apsaugos įrenginį nuo perkaitimo, bet gali netgi pagerinti jo veikimą. Ieškote, kur greitai, kokybiškai ir gera kaina atliekamas dulkių valymas iš kompiuterio? Kviečiame jus apsilankyti nešiojamųjų kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir telefonų taisykloje LaptopFix.lt!
Mūsų paslaugų spektre – profesionalus kompiuterio dulkių valymas, kainos prasideda nuo 25 eur.
Kiekvienas kompiuteris generuoja šilumą, nes naudoja elektros energiją. Kompiuterio aušinimo sistema yra neatsiejamai susijusi su technine kompiuterio įranga, kurios pagrindinis uždavinys yra apsaugoti kompiuterį nuo perkaitimo. Aušintuvai yra kompiuterio viduje, ir be jų jūsų įrenginio komponentai gali sutrikti, perkaisti ar net sugesti. Pagrindinis komponentas yra centrinis procesorius, ir jeigu jis perkaista, kompiuteris išsijungia. Todėl, kai reikia, aušinimo sistemos remontas yra būtinas.
Aušintuvas kompiuteryje gali atlikti vieną iš trijų funkcijų. Pirma, jis gali įtraukti vėsesnį orą iš išorės į kompiuterio korpusą. Antra, jis gali išstumti šiltą orą iš kompiuterio vidaus. Trečia, jis gali perkelti orą per šilumos kriauklę (angl. heat sink), kad atvėsintų kitą kompiuterio dalį, pavyzdžiui, centrinią procesorių (CPU). Šilumos kriauklė yra elementas, kuris sugeria ir išsklaido šilumą, dirbantis kartu su aušintuvais. Aušintuvai dažnai apsineša dulkėmis ir nešvarumais, todėl rekomenduojama reguliariai, kas šešis mėnesius, atlikti kompiuterio dulkių valymą iš aušintuvų.
Kompiuterio aušintuvo efektyvumas matuojamas apsisukimais per minutę (RPM), ir kuo didesnis RPM reitingas, tuo greičiau aušintuvas suksis. Tačiau dažniausiai kuo didesnis RPM reitingas, tuo garsiau jis veiks. Paprastai kompiuteryje yra ne vienas aušintuvas, ir jie gali būti skirtingų tipų:
Korpuso aušintuvas (angl. case fan) – šis aušintuvas yra įmontuotas kompiuterio korpuso šone, korpuso viduje. Jis padeda cirkuliuoti orui per kompiuterio korpusą ir išpūsti karščiausią orą; CPU aušintuvas (angl. CPU fan) – šis aušintuvas yra ant kompiuterio procesoriaus. Jis padeda ištraukti ir išpūsti karštą orą nuo procesoriaus, taip padėdamas išlaikyti šaltą temperatūrą; Maitinimo aušintuvas (angl. power supply fan) – šis aušintuvas yra maitinimo šaltinio viduje. Maitinimo aušintuvas išpūčia karščiausią orą iš maitinimo šaltinio ir iš kompiuterio korpuso; Vaizdo plokštės aušintuvas (angl. video card fan) – šis aušintuvas yra skirtas apsaugoti galingesnes vaizdo plokštes nuo perkaitimo, ypač žaidžiant vaizdo žaidimus, redaguojant vaizdo įrašus ir atliekant kitas daug grafikos procesorių ar grafikos reikalaujančias užduotis.
Kompiuteryje nėra standarto, kiek aušintuvų turi būti. Daugumoje stacionarių kompiuterių dažnai yra bent keturi aušintuvai. Tačiau stacionarus kompiuteris gali ir neturėti ventiliatorių, jei jame naudojamas skysčio aušinimas. Nešiojamuosiuose kompiuteriuose paprastai būna vienas arba du aušintuvai, o pats nešiojamo kompiuterio aušintuvas yra mažas.
Kompiuteris, kuris nebuvo sukurtas dirbti be aušintuvų, be aušinimo sistemos ar su neveikiančia aušinimo sistema gali perkaisti. Kompiuteris gali perkaitinti dėl daugelio veiksnių, tokių kaip:
Kompleksinės programos, kurios reikalauja daug energijos. Būtina vengti naudoti labai galingas ir daug energijos reikalaujančias programas, jei jūsų kompiuteris nėra pritaikytas šiam darbui; Nepakankamas aušinimas. Jei jūsų kompiuteris nėra tinkamai aušinamas, jis gali lengvai perkaitinti. Tai gali nutikti, jei kompiuteris yra ant lovos ar ant kilimo, kur gali būti blokuojami ventiliatoriai; Per daug dulkių ir nešvarumų. Kompiuterio viduje gali sukaupti dulkės ir nešvarumai, kurie gali blokuoti orą ir trukdyti kompiuterių aušinimo sistemoms veikti tinkamai.
Štai keletas patarimų, ką galite padaryti, jei jūsų kompiuteris yra per karštas:
Tikrinkite kompiuterio temperatūrą. Yra daug programų, kurios gali padėti jums stebėti kompiuterio temperatūrą. Jei kompiuterio temperatūra yra per aukšta, galite išjungti kompiuterį ir palaukti, kol jis atvės;
Patikrinkite, ar ventiliatoriai veikia. Kai kurie kompiuteriai turi indikatoriaus šviesas, kurios rodo, ar ventiliatoriai veikia. Jei ventiliatorius neveikia, gali būti, kad jis yra sugedęs arba užsikimšęs dulkėmis;
Valykite kompiuterį. Tai vienas iš efektyviausių būdų sumažinti kompiuterio temperatūrą. Jūs galite nuvalyti dulkes ir nešvarumus iš kompiuterio ventiliatorių su sausa arba šiek tiek drėgna mikropluošto šluoste, arba su specialiu kompiuterių valymo priemonių rinkiniu;
Naudokite išorinį aušintuvą. Jei jūsų kompiuteris vis dar yra per karštas, galite investuoti į išorinį aušintuvą. Jie yra prieinami daugelyje elektronikos parduotuvių ir internete.
Ir, žinoma, jei patiriate nuolatines problemas su kompiuterio perkaitimu, visada verta pasikonsultuoti su profesionalais, kurie galės nustatyti ir išspręsti problemą.
Kiti veiksmai, kuriuos galite imtis, kad išvengtumėte kompiuterio perkaitimo:
Atminkite, kad perkaitimas gali sukelti ilgalaikių problemų jūsų kompiuteriui, tokių kaip sistemos stabilių darbų sutrikimai, programinės įrangos klaidos, netinkamas veikimas, ar net komponentų gedimai. Todėl, jei pastebėjote, kad jūsų kompiuteris dažnai tampa per karštas, turėtumėte nedelsdami kreiptis į specialistą.