LaptopFix kompiuterių remontas: +370 681 62157

 • Susisiekite

  +370 681 62157
 • Vilnius

  S.Žukausko g. 1
 • Pirmadienį-Šeštadienį

  I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00

Kompiuterio programiniai gedimai

Rezervuokite laiką - gaukite nuolaidą

  Kiekvienas kompiuteris susideda iš techninės ir programinės įrangos. Programinės įrangos gedimai yra įvairūs trukdžiai, susiję su programinės įrangos veikimu, kurie trukdo tinkamam jos veikimui. Ar pastebėjote programinės įrangos gedimus savo kompiuteryje? Mūsų paslaugos „LaptopFix.lt“ taiso mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir planšetinius kompiuterius greitai, kokybiškai ir už prieinamą kainą, pašalinant visus programinės įrangos nesklandumus!

  Kas yra programinės įrangos gedimai ir kokio pobūdžio jie būna?

  Programinės įrangos gedimai yra situacijos, kai programa negali tęsti darbo dėl neteisingos logikos (loginių klaidų). Labiausiai neramu, kai susiduriame su operacinės sistemos gedimais, nes tuomet visiškai stabdomas visas kompiuterio darbas. Kadangi dauguma programinės įrangos problemų yra trumpalaikės, dažnai pakanka tiesiog perkrauti sistemą. Tačiau yra ir tokių programinės įrangos gedimų, kurie tik apriboja sistemos funkcijas, bet neprivestų jos visiško sustojimo.

  Dažnai kompiuterio programinė įranga arba atskira programa gali visiškai arba iš dalies nesuveikti, nes neatitinka visų numatytų reikalavimų. Programinės įrangos gedimus galime suskirstyti į:

  1. Laikinasis gedimas. Šis gedimas atsiranda tik tam tikros įvesties metu;
  2. Nuolatinis gedimas. Šis gedimas pasireiškia visose įvestyse;
  3. Atkuriamas gedimas. Sistema gali atsigauti be papildomos operatoriaus pagalbos;
  4. Neištaisomas gedimas. Sistema gali atsigauti tik su operatoriaus pagalba;
  5. Nesugadinantis gedimas. Gedimas nepažeidžia sistemos būklės ar duomenų;
  6. Sugadinantis gedimas. Gedimas pažeidžia sistemos būklės ar duomenis.

  Didžiausi programinės įrangos gedimai istorijoje yra įvairūs IT sutrikimai, „Ransomware“ atakos, apimantys duomenų nutekėjimus, kurie palietė milijonus vartotojų ir pasaulio masto įmonių. Be to, kalbant apie kompiuterius ir programinę įrangą, reikia atskirti tris terminus: defektas, klaida ir gedimas:

  • Defektas yra būklė, kai programinė įranga nevykdo numatytos funkcijos. Ji atsiranda dėl išorinių veiksnių;
  • Klaida yra skirtumas tarp faktinės ir numatomos išvesties. Ji atsiranda dėl žmogiškųjų klaidų;
  • Gedimas yra sistemos ar jos komponento negalėjimas atlikti numatytą funkciją pagal specifikacijas. Gedimą sukelia kodo neatitikimas.

  Priežastys, kodėl atsiranda programinė įrangos gedimai

  Dažniausiai tiek techniniai, tiek programiniai gedimai vadinami bendru terminu – kompiuteriniai gedimai. Tačiau jie yra skirtingi, nes techninė ir programinė įranga yra skirtingi kompiuterio komponentai. Programinės įrangos gedimai gali atsirasti dėl klaidų, dviprasmybių ar neteisingai suprastų specifikacijų, kurias turėtų atitikti programinė įranga, prastos kodo rašymo kokybės, nepakankamo testavimo, netinkamo ar netikėto programinės įrangos naudojimo ar kitų neprognozuotų problemų.

  Yra daugybė technikų, padedančių apsisaugoti nuo programinės įrangos gedimų. Vienas tokių būdų – automatinių testavimo programų naudojimas. Automatinis testavimas yra procesas, kurio metu patikrinama, ar programinė įranga veikia tinkamai ir atitinka visus reikalavimus, prieš paleidžiant ją į masinę gamybą. Šis testavimo metodas remiasi specialiais testavimo įrankiais, kurie atlieka programinės įrangos tyrimus, informuoja apie rezultatus ir juos lygina su ankstesniais tyrimais.

  „LaptopFix.lt“ programinių gedimų šalinimas už priimtiną kainą

  Ar jūsų kompiuteris neveikia tinkamai ir nesate tikri, ar tai yra programinės ar techninės įrangos gedimas? Atvežkite jį į „LaptopFix.lt“, mes atliksime nemokamą diagnostiką, nustatysime problemos šaltinį ir pašalinsime visus gedimus greitai, kokybiškai ir už priimtiną kainą!