LaptopFix kompiuterių remontas: +370 681 62157

 • Susisiekite

  +370 681 62157
 • Vilnius

  S.Žukausko g. 1
 • Pirmadienį-Šeštadienį

  I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00

Kompiuterio virusų išvalymas

Rezervuokite laiką - gaukite nuolaidą

  Jei jūsų kompiuteryje atsiranda kompiuterio virusas, svarbu kuo greičiau jo atsikratyti. Ar domina kompiuterių virusų šalinimas? Kreipkitės į kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir telefonų remonto paslaugas teikiančią įmonę „LaptopFix.lt“. Mūsų specialistai greitai, kokybiškai ir už priimtiną kainą atliks visus kompiuterio remonto darbus!

  Ką reiškia kompiuterio virusas ir kaip jis atsiranda?

  Kompiuterio virusas, techniškai tariant, yra kenkėjiškas kodas ar programos tipas, kuris keičia kompiuterio funkcionavimą ir plinta iš vieno kompiuterio į kitą. Virusas veikia įsiliejdamas ar prisijungdamas prie teisėtos programos ar dokumento, kuris palaiko makrokomandas, ir plinta savo kodą. Procese virusas gali sukelti nemalonumų ar žalos, pavyzdžiui, pakenkti sisteminei programinei įrangai arba sunaikinti duomenis.

  Kompiuterio virusai dažniausiai siekia trikdyti sistemas, sukelti veikimo sutrikimus, duomenų praradimą ar nutekėjimą. Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti apie kompiuterinius virusus, yra tai, kad jie yra skirti plisti per programas ir sistemas. Kompiuteriniai virusai dažniausiai susijungia su pagrindiniais vykdomaisiais failais, todėl jų virusiniai kodai yra paleidžiami atidarant failą. Tada kodas plinta iš dokumento ar programinės įrangos, prie kurios jis prisijungė, per tinklus, diskus, failų dalijimosi programas arba užkrėstus el. pašto priedus. Pagrindiniai ženklai, kad kompiuteryje gali būti virusas, yra:

  • Sulėtėjęs kompiuterio veikimo greitis;
  • Staigūs atsiradę langai;
  • Programos veikia be jūsų įsikišimo, pavyzdžiui, programa pati atsidaro arba užsidaro;
  • Automatinis atsijungimas nuo programų, jeigu virusas yra nukreiptas į tam tikros programos trikdymą;
  • Sistema veikia savarankiškai, pavyzdžiui, kompiuteris išsijungia;
  • Savarankiškas el. pašto siuntimas jūsų kontaktams iš jūsų paskyros;
  • Pasikeitęs pagrindinis langas, pavyzdžiui, naujai atsiradusios piktogramos.

  Šie yra pagrindiniai kompiuterinių virusų tipai:

  • Gyvenamasis virusas: šis virusas užsikrečia, kai vartotojas atidaro programą;
  • Daugiašalis virusas: šis virusas dažniausiai yra kompiuterio atmintyje tam, kad užkrėstų kietąjį diską, o vėliau – kitus diskus. Galima išvengti daugiašalių virusų, neatsidarant priedų iš nepatikimų šaltinių ir įdiegus patikimą antivirusinę programą;
  • Tiesioginio veikimo virusas: tiesioginio veikimo virusas pasiekia pagrindinę kompiuterio atmintį ir užkrečia visas programas, failus ir aplankus, esančius šalia autoexec.bat, prieš ištrindamas save;
  • Perrašymo virusas: perrašymo virusai yra labai pavojingi. Jie gali ištrinti duomenis ir pakeisti juos savo failo turiniu ar kodu. Užkrėsti failai negali būti pakeisti, o virusas gali paveikti Windows, DOS, Linux ir Apple sistemas.

  Taip pat yra naršyklės užgrobimo virusai, žiniatinklio scenarijų virusai, failų infekuotojai, tinklo virusai ir įkrovos virusai.

  • Naršyklės užgrobimo virusai: šie virusai keičia jūsų naršyklės nustatymus, dažnai nukreipdami jus į kitus puslapius, sukuriant pop-up langus ar reklamas. Jie dažniausiai bando priversti jus atsisiųsti papildomą programinę įrangą ar keisti paieškos sistemą.
  • Žiniatinklio scenarijų virusai: šie virusai paslėpti įprastinėse svetainėse ir gali užkrėsti jūsų kompiuterį, kai aplankote šią svetainę. Jie dažniausiai atlieka nematomus veiksmus, tokius kaip duomenų nutekėjimas, be to, jie gali sukelti naršyklės lūžimus ar kitas problemas.
  • Failų infekuotojai: šie virusai infekuoja jūsų kompiuterio failus ir gali sukelti problemų, tokių kaip programų lūžimai, duomenų praradimas ar sistemų trikdymai.
  • Tinklo virusai: šie virusai plinta per tinklus, dažniausiai per el. paštą arba dalijamąsias aplankas. Jie gali paveikti visą tinklą, todėl gali būti ypač pavojingi organizacijoms ar verslams.
  • Įkrovos virusai: šie virusai aktyvuojasi kompiuterio įkrovos metu. Jie gali užkrėsti BIOS, kuris yra atsakingas už kompiuterio paleidimą, ir sukelti problemų, tokių kaip kompiuterio nepaleidimas.

  Kompiuterio virusų šalinimas yra dažniausiai atliekamas naudojant antivirusinę programą, kuri skenuoja kompiuterį ir aptinka virusus. Kai kurie virusai gali būti pašalinti rankiniu būdu, tačiau tai gali būti sudėtinga ir reikalauti techninių žinių. Kai kuriais atvejais gali būti reikalinga kompiuterio perinstaliacija, kad būtų pašalinti visi virusai. Kai kuriems virusams reikia specializuotos programinės įrangos, kad būtų galima juos pašalinti.

  Patarimai, kaip apsisaugoti nuo kompiuterio virusų:

  1. Įdiekite patikimą antivirusinę programinę įrangą ir atnaujinkite ją reguliariai. Taip pat įdiekite ugniasienės programinę įrangą ir naudokite ją, kad blokuotumėte nepageidaujamas programas.
  2. Atsargiai atidarykite el. pašto priedus. Nepažįstamų šaltinių el. pašto priedai gali turėti virusų.
  3. Apsaugokite savo tinklus. Tinklo virusai gali plisti per bendrinamus aplankus, todėl naudokite slaptažodžius ir antivirusines programas, kad apsisaugotumėte.
  4. Atsargiai naudokite internetą. Naudokite saugius naršykles ir saugias svetaines, atidarykite tik patikimus failus ir vengkite svetainių, kurios atrodo įtartinos.
  5. Atsarginės kopijos. Tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galite padaryti, siekdami apsisaugoti nuo kompiuterio virusų. Jei turite atsargines kopijas visų savo svarbių failų, jūs galite atstatyti juos po bet kokio viruso užpuolimo. Atsarginės kopijos turėtų būti laikomos saugioje vietoje ir jas turėtų būti atnaujinama reguliariai.

  Atsiminkite, kad visada geriau užkirsti kelią negu gydyti. Todėl visada naudokitės antivirusine programa, saugokitės naršydami internete ir laikykite atsargines kopijas visų savo svarbių failų.

  Pasaulyje labiausiai žinomi kompiuterių virusai

  Kalbant apie kompiuterių virusus, verta pažymėti, kad jie nėra tapatūs kenkėjiškomis programomis, nors šie terminai dažnai vartojami sinonimiškai. Kenkėjiška programinė įranga yra bendras terminas, kuris apibūdina bet kokį kodą ar programą, sukurta žalos kompiuteriui, tinklui ar serveriui padarymui. Virusas yra specifinė kenkėjiškos programinės įrangos rūšis. Jo apibrėžtis apribojama iki tų programų ar kodų, kurie savarankiškai kopijuoja arba atkuria save, kad galėtų plisti į kitas sistemos dalis ar įrenginius. Pavyzdžiui, Trojos arklys nėra virusas, tai kenkėjiška programinė įranga, kurios tikslas – suklastoti savo tikrąją paskirtį. Nors Trojos arklys kartais vadinamas virusu, techniškai tai neteisinga.

  Keletas garsiausių kompiuterinių virusų:

  ILOVEYOU; Red Code; Melissa; Zeus; My Doom; CryptoLocker ir kiti.

  Kaip dažniausiai užsikrečiame virusais?

  Pradžioje, kai kompiuteriai tik pradėjo plėtotis, virusai buvo platinami per disketes. Šiandien virusai gali būti platinami per kietuosius diskus ir USB įrenginius, tačiau dažniausiai jie plinta per internetą. Todėl virusus dažniausiai gausime lankydami nepatikimas interneto svetaines, atsisiųsdami nelegalų turinį arba spustelėję ant įtartinų nuorodų.

  Kompiuteriniai virusai gali plisti elektroniniu paštu, o kai kurie gali net užgrobti pašto programą ir tokiu būdu plisti. Kiti gali įsilaužti į teisėtą programinę įrangą, programų paketus ar užkrėsti kodą, o dar kiti virusai gali būti atsisiųsti iš pažeistų programų parduotuvių ir užkrėstų kodų sandėlių. Visi kompiuteriniai virusai turi tą patį bruožą – vartotojas turi leisti vykdyti jų kodą arba naudingą apkrovą, tai reiškia, kad pagrindinė programa turi būti aktyvuota. Todėl, jei jūsų kompiuteryje yra virusas, neturėtumėte naudoti kompiuterio, kol bus atliktas virusų valymas.

  Ar įmanoma nemokamai išvalyti kompiuterio virusus?

  Kaip išvalyti virusus iš kompiuterio namų sąlygomis? Ar tai kainuoja? Kompiuterio virusus galima išvalyti naudojant antivirusines programas. Dažniausiai joms reikia mokėti, bet kartais siūlomi nemokami bandomieji laikotarpiai. Todėl kartais įmanoma nemokamai išvalyti kompiuterio virusus. Virusų išvalymui iš kompiuterio reikia:

  1. Atsisiųsti ir įdiegti antivirusinę programą; Atjungti kompiuterį nuo interneto;
  2. Paleisti kompiuterį saugiajame režime;
  3. Ištrinti visus laikinuosius failus;
  4. Paleisti antivirusinį skenavimą;
  5. Ištrinti antivirusinės programos aptiktą virusą;
  6. Paleisti kompiuterį iš naujo;
  7. Atnaujinti visą programinę įrangą, naršyklę ir operacinę sistemą.

  Verta paminėti, kad kiekviena antivirusinė programa kainuoja skirtingai. Yra nemokamų antivirusinių programų, tačiau jos gali nesuteikti visiškos apsaugos nuo įvairių kenkėjiškų programų. Taip pat galite imtis šių papildomų veiksmų, norėdami apsisaugoti nuo virusų:

  • Nesisiųskite programų iš nepatikimų svetainių; Nesisiųskite nelegalių filmų ar kitų failų; Nuoširdžiai atnaujinkite savo programinę įrangą, programas ir operacinę sistemą;
  • Naudokite saugų VPN ryšį, kai prisijungiate prie viešo Wi-Fi;
  • Neatverkite nežinomų nuorodų ir failų, gautų el. paštu;
  • Įsitikinkite, kad antivirusinė programa yra veikianti;
  • Patikrinkite, kokių teisių prašo atsisiunčiamos programos.

  Kompiuterių virusų išvalymas Laptopfix.lt – už labai patrauklią kainą

  Reikia pagalbos su kompiuterių virusų išvalymu? Kreipkitės į laptopfix.lt specialistus, kurie greitai, profesionaliai ir už patrauklią kainą atliks visus reikalingus kompiuterio išorinius ir vidinius remonto darbus!